fbpx
10.8 C
Skopje

Тодоров: ВМРО-ДПМНЕ не смее да биде изолирана група на граѓани, партијата не смее да бојкотира!

АКТУЕЛНО

„Партијата не смее да бојкотира. ВМРО ДПМНЕ не смее да биде мала, гласна изолирана група на граѓани со чиста мисла која ќе биде контаминирана со лажиче фекалии. ВМРО ДПМНЕ тереба да биде силно мнозинство и не може да дозволи да бојкотира.

Уште повеќе што партијата е уставотворна и државотворна партија и не може да дозволи да следи некои групи кои заговараат бојкот “ кажа Тодоров на трибината во МНР: ,, Дебатираме за НАТО,, на која присуствуваа и шефот на македонската дипломатија Димитров, поранешниот министер за надворешни работи на Бугарија,Соломон Паси, амбасадорот на Холандија Пломп,  Исмет Рамадани од Евротлантскиот совет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -