fbpx
28.8 C
Skopje

Тони Крос треба да стави крај на фудбалската кариера

АКТУЕЛНО

 

Поранешниот тренер на Баерн Минхен Јуп Хаинкес се пошегува дека, халфот на Реал Мадрид и Германија Тони Крос треба да се откаже од фудбалот, откако ја освои Шампионската лига за трет пат во својата кариера.

Како што е извесно, точно Хаинкес е еден од првите фудбалски учители на техничкарот, донесувајќи го во Баерн Леверкузен и Баерн Минхен. Двајцата заедно ја освоија Шампионската лига со баварците во 2013 година.

„Тони е 27 години а веќе ја има освоено Шампионската лига по трет пат, а со Германија ја крена и светската титула“, коментира легендарниот пензиониран стратег за списанието „Шпорт Билд“.

Самиот Крос изјави: “Не можам да се откажам затоа што сум освоил се.“ Човек секогаш има некои нови цели. Јас имам такви со Реал и националниот тим. Сакам постојано да добивам.“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -