fbpx
4 C
Skopje

Тони Михајловски му одговори на Јанко Јади Бурек и откри нешто кое никој не го знаеше

АКТУЕЛНО

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

За приватниот живот  на синот на Тони Михајловски, Александар, кој исто така како актер е дел од јавниот живот, многу малку е познато.

Па така, изненадување беше кога на почетокот од 2017 година ја објави веста дека се свршил со прилепчанката Ангела.

Кога нешто убаво му се случува во животот, неговиот татко Тони тоа не сака да го скрие и тогаш со сите сподели дека станал свекор, а неговиот син ставил крај на ергенскиот живот.

Една година подоцна, односно кон крајт на јули летово, Александар и Ангела направија свадба во Скопје, а Тони на својот профил на Фејсбук објави неколку фотографии од свадбената веселба.

Водителот и новинар Јанко Илковски преку коментар му порача на Тони дека убаво ќе му прилега да го викаат дедео, а пак тој му одговори вака:

-Фала брату. Да си дочекаш и ти. Инаку веќе година дена сум дедо на еден прекрасен лик што се вика Матео. Ама не му се сликаше со секого, па го нема на сликава, напиша дедо Тони, а Јанко како вака неинформиран се пошегува

-Мојот алцхајмер бара простување!

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...

(Фото) Легнала да спие и никогаш не се разбудила а мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила...

ТАЖНА ИСПОВЕД: На синот и снаата им дадов се, а тие ме оставија на улица

Живеам со мојот син и снаата во нивното лошо расположение. Им дадов сè, а тие ми го “собраа“ имотот откако почина сопругот. Сега ниту...
- Advertisement -