fbpx
0 C
Skopje

ТОП 3 интимни женски фризури кои ги палат мажите

АКТУЕЛНО

Земјотрес од 5,1 степен вечерва пак ја стресе Лариса

Нов земјотрес со јачина од 5,1 степен со епицентар од 30 километри западно од Лариса вечерва во 19.24 часот беше регистриран во Грција. Најмалку 20...

Сонце, па дожд и снег- погледнете какво ќе биде времето до сабота

Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните...

(ВИДЕО) Дарко и Сулејман од Берово: Од Корона се штитиме со по литро ракија на ден

Дарко и Сулејман од Берово се долгогодишните експерти во конзумирање на шливка Тие препорачуваат Беровската сливова ракија како е лекот против корона вирусот.Тие секојдневно се...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Секоја жена по свој сопствен вкус ја уредува својата интимна зона, но постојат три интимни фризури кои во спалната соба го доведуваат мажот до лудило.

Кога се во прашање интимните фризури, трендовите кај жените дефинитивно се менуваат. Кога е во прашање машкиот поглед на женската интимна зона, истражувањата покажуваат дека мислењата се поделени, па една група на мажи сакаат кога жената има природна фризура, додека другите се радуваат на дами кои се одлучиле на нешто покреативен изглед. Без разлика дали ја уредувате својата интимна зона на еден или друг начин, морате да знаете дека мажите особено се палат на следните интимни фризури.

Природна фризура

Изгледот на запуштена интимна зона се сметаше за неприфатлив, но според некои истражувања спроведени помеѓу мажите се покажало дека влакнестите меѓуножја повторно се во мода. Огромен процент од мажите се сложиле дека им е привлечен природниот облик со минимални уредувања во интимната зона кај жените.

Бразилска депилација

Дискретна линија или мини триаголник над клиторисот, која се нарекува „landing strip“ е познатата бразилска фризура, која за прв пат излегува од границите на Бразил благодарение на седум сестри, кои отвориле свој салон Ј Sisters International во Менхетен во 1987 година. Оттогаш, популарноста на оваа интимна депилација само се зголемува.

Писта за слетување

Вертикална линија со ширина околу два прсти е описот за француска депилација која е златна средина меѓу бразилка и природна фризура. На мажите особено им е привлечен изгледот на стилизирани влакненца на Венериниот брег, додека продолжувањето на мазен и гол дел на срамните усни им ја распалува страста.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јадела леб и јогурт за да заштеди, а денес е најголема музичка ѕвезда на Балканот: Како живеела Лепа Брена?

Пејачката Лепа Брена е една од најголемите музички sвезди на Балканот. Таа трае на јавната сцена повеќе од четири децении, а неговата популарност не...

ВИДЕО: Баба Мара од Битола наполни 90 години, нејзините сакани внуци ѝ приредија изненадување

Битолчанецот Дејан Трајковски често на социјалните мрежи споделува видеа од својата баба Мара. Она со што изненади последно беше ироденденското изненадување за баба Мара. Таа годинава...

Во Словенија се појави и нигериска варијанта на коронавирусот

По британската и јужноафриканската варијанта на коронавирусот, во Словенија е потврдено е присуството и на нигериската варијанта и досега се регистрирани најмалку седум случаи...

Карлеуша црнината на овој ден не ја симнува од себе: Замина мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска го живее еден од најтажните денови во годината. Таа потсетувајќи се на својата мајка денеска ги потсети и фановите дека...

На работа ќе се оди само со негативен тест на Ковид-19: Ова е најновата најстрога мерка која што е воведена во Словачка

Според ТАСР, на денешната седница, словачката влада, во согласност со епидемиолошката состојба, во 30-те области што ќе бидат обележани како црни, од следниот понеделник...
- Advertisement -