fbpx
3 C
Skopje

ТОП 6 сексуални фантазии на жените

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

И мажите, и жените имаат свои желби, но фантазиите често им се разликуваат. Кои се „објектите“, кон кои жените ги насочуваат своите фантазии?

Желбата за секс е мистериозна, особено кај жените. Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува вистинска возбуда и страст и кај мажите, но и кај жените.

Многу почесто слушаме за фантазиите на мажите и нивните скриени желби за тоа што тие посакуваат во креветот. Женските сексуални фантазии се поперверзни отколку оние на мажите.

Еве за што најчесто тајно фантазираат жените, кога станува збор за секс:

1. Јас сум шефот – јас доминирам! 

Во оваа фантазија таа сака да те земе во раце, додека ти си оставен само и единствено на нејзината милост. Те врзува за кревет. Таа те контролира, прави со тебе што сака и не ти остава ништо друго, освен целосно да се посветиш на својата немирна господарка.

2. Ти доминираш

Жените често фантазираат за оној маж, кој како штотуку да излегол од пештерата, кој ќе ги зграпчи, ќе ги фрли на креветот и ќе почне да ги исполнува нивните тајни желби. Таа сака див човек кој ќе ја зграпчи за косата и ќе го гризе страсно и ненаситно нејзиното тело.

3. Плескање

Многу жени мечтеат за груб секс во кој ќе бидат наплескани, како мали палави девојчиња, или барем казнети со добар секс поради тоа што биле лоши.

4. Секс со непознат 

Повеќето жени ја обожаваат и сонуваат за идејата да се запознаат со мистериозен секси странец со кого ќе имаат луда интензивна сексуална авантура, а по која никогаш повеќе нема да го видат.

5. Лудо трио или популарната тројка

Сексот во тројка не е само популарна машка фантазија. Многу од жените фантазиират и имаат огромна желба да се најдат во ист кревет со двајца мажи или со маж и жена.

6. Секс со друга жена

Многу од жените посакуваат да искусат секс, да бакнат други женски усни, па и да си разменат еротски допири со претставничка од понежниот пол. .Жените се воодушевуваат на убавината на женското тело. Покрај тоа таа знае како другата дама сака да биде допрена, па затоа сексот со припадничка на понежниот пол е како секс со совршен и нежен љубовник.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -