fbpx
3 C
Skopje

Најдобрите божиќни филмови на сите времиња

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Подготвивме 10 најдобри божиќни филмови на сите времиња по избор на порталот Поглед.мк

Декември е месец кој што асоцира на љубов, време поминато со најблиските во смеа, радост, време за семејството кое заедно ги поминува најубавите празнични моменти.


Божиќ е време за мир. Божиќ е време на простување. Божиќ е време на промени. Божиќ е време на радост. Меѓутоа Божиќ е и период кога се буди магијата на празниците. Во склоп на сето ова, би сакале да ви помогнеме да уживате максимално со вашето семејство и пријателите во целодневен маратон од божиќни филмови. Во продолжение ви нудиме листа на најинтересните филмови за Божиќ со кои ќе може да ја почувствувате празничната магија.

1. Jingle All The Way (1996)

2. Home Alone (1990)


3. Love Actually (2003)

4. A Christmas Carol (2009)

5. Elf (2003)

6. Bad Santa (2003)

7. Home Alone 2: Lost in New York (1992)

 

8. Christmas Vacation (1989)

9. The Passion of the Christ (2004)

10. Office Christmas Party (2016)


 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -