fbpx
-2 C
Skopje

Тоти ја предупреди Барселона: Ќе мора добро да се испотат…

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Попладнево во Нион беа извлечени паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите, а една од пресметките која ќе ја гледаме е онаа меѓу Барселона и Рома.

Каталонците на хартија сигурни се фаворити во овој двобој, но нема се да биде така лесно, а тоа по ждрепката го нагласи директорот на „волчицата“ Франческо Тоти кој го предупреди шпанскиот гигант дека ќе се соочи со состав подготвен да даде се од себе и да направи изненадување.

-Среќен сум што сме меѓу осумте најдобри во Европа. Секој тим е тежок во оваа фаза, но ние се соочуваме во ова пресметка со ведрина и спокојство. Знаеме дека Барселона е еден од најдобрите тимови во Европа, но знаеме оти можаме да одиграме добро против нив. На хартија, Севилја и Ливерпул беа прифатливи клубови, но тоа не е случај. Се е поинакво на теренот. Бидете сигурни дека ќе бидат загрижени поради тоа што ќе се соочат со Рома. Сакаме да ја одиграме нашата игра и да покажеме дека можеме да се надигруваме со Барселона. Сите очекуваат Барса да помине, но ќе се соочат со одличен тим на Рома. Фудбалот е одличен, особено за вакви натпревари. Ако сакаме да го освоиме ова натпреварување мора да одиме докрај и да се соочиме со најдобрите тимови. Соочувањето со големи играчи како Меси и Суарез ни дава голема мотивација. Ние завршивме на врвот во многу тешка група, се соочивме со Шахтјор во осминафиналето и тргнавме по повеќе од позитивно патување. Барселона ќе мора добро да се испоти за да ја добие Рома, -порача Тоти.

Извор: Дерби.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Груевски и Боркица со изјава: Бесрамно се насладуваат на лагите пуштени во јавноста

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не...

Овие се најопасните хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте Секој хороскопски знак си има своја „темна“ страна, сепак, некои знаци од Зодијакот се сметаат за навистина...

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...
- Advertisement -