fbpx
21.8 C
Skopje

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Почина момче играјќи фудбал во Кисела Вода

АКТУЕЛНО

По веста дека вечерва починало 24 годишно момче додека играло фудбал на игралиште во Кисела Вода, на социјалните мрежи многу пријатели се простуваат од момчето.

Станува збор за Драган Крстев кој бил член на навивачката група „Комити“. На социјалните мрежи негови блиски изразуваат сочувство за прерано згаснатиот живот.

 

ФОТО

Лекар, кој бил присутен во близина се обидел да му пружи прва помош, но момчето не покажувало знаци на живот, пишува Курир.мк

Лекарите од итната медицинска помош се обиделе да го реанимираат момчето, но тоа и понатаму не покажувало знаци на живот, по што констатирале смрт.

 

FOTO

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -