fbpx
7 C
Skopje

Трајановски: Ново сообраќајно поврзување на Аеродром и Кисела Вода со изградбата на улица „Есенинова“

АКТУЕЛНО

Подобрувањето на сообраќајната инфраструктура и поврзаност на населените места е еден од најважните приоритети за развојот на Скопје.

Поврзаноста на жителите на Кисела Вода и Аеродром ќе се подобри преку пробивањето и изградбата на улицата „Есенинова“, а деталите за овој проект денеска на прес-конференција ги соопштиja кандидатот за градоначалник на Град Скопје на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, Коце Трајановски, како и носителот на листата за советници во советот на Град Скопје, Христијан Мицкоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -