19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Трамп го угости бугарскиот премиер Бојко Борисов во Белата куќа: Средбата помина во пријатна атмосфера (Видео)

Бугарскиот премиер Бојко Борисов беше во посета на Белата куќа каде што беше пречекан од американскиот претседател Доналд Трамп.

Средбата се одвиваше во пријатна атмосфера, со комплименти за сработеното од Трамп кон својот колега од Бугарија.

На прашањето дали ќе ја посети Бугарија и кога, Трмап одговори дека би сакал да го посети нашиот источен сосед во оној момент кога би бил поканет од нивна страна.

Срещата ми с президента на САЩ Donald J. Trump в Овалния кабинет на Белия дом

Posted by Boyko Borissov on Monday, November 25, 2019

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.