fbpx
-1.8 C
Skopje

Трампа која ќе го затресе Островот: ЧЕЛСИ И СИТИ ДОГОВОРИЈА ЗАМЕНА!

АКТУЕЛНО

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

По Манчестер Јунајтед и Арсенал, за трампа се подготвени и Чели и Манчестер Сити. И тоа каква!

Имено, Челси сака вистински напаѓач бидејќи Алваро Мората и не одамна пристигнатиот Оливер Жиру не се баш она што Антонио Конте го сака, а една суперѕвезда би можела да ја промени ситуацијата и лошата атмосфера во клубот.

Јасно е дека Челси мора многу повеќе од ова за да би бил повторно конкурент во борбата за титулата, па една од главните мети е сигурно Серхио Агуеро.

Од друга страна, Пеп Гвардиола бара еден крилен напаѓач откако овде повеќе не е Алексис Санчез, а највеќе во неговите замисли се вклопува токму Еден Азар, кој истовремено е посакуван и од Реал Мадрид и ПСЖ.

Баш поради горе наведените факти се појавува можност за замена меѓу Сити и Челси, па Агуеро и Азар би ги замениле своите клубови. Иако, повикот од Реал е доста привлечен за Азар, Гвардиола ќе мора многу добро да се потруди за да го купи.

Наводно, тој е подготвен покрај Агуеро да даде плус пари, па останува да видиме дали тој би бил побрз од неговите колеги од Реал…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...

ТАЖНА ВЕСТ Македонија загуби уште еден доктор: Две недели се лечел од корона, по што нагло му се влошила состојбата

Струга загуби врвен доктор, кој успеал да се справи со коронавирусот но не и со последиците од него. Шеесетгодишниот хирург-специјалист д-р Владимир Кочоски две...

Работа од соништата во Шведска: 2.000 евра месечно за речиси ништо

Речиси секој сонува за совршената работа – да правите нешто што ви причинува задоволство, а коешто ви носи доволно заработка за да живеете среќно....

Заев повторно со емотивен статус: Со жалење ја примив веста за смртта на заменик градоначалникот на Скопје

Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и сопственик на една од најуспешните компании во...

Фуркан Салиу со моќна порака: Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ, Немојте да замислите ништо! Да, Министерот за надворешни работи е Албанец, и тука нема што да...
- Advertisement -