fbpx
13.8 C
Skopje

ТРАНСФЕР БОМБА: Роналдо го напушта Реал, заминува преку океанот!

АКТУЕЛНО

Најдобриот фудбалер на светот ќе го напушти Реал Мадрид и ќе замине во Лос Анџелес Галакси кога ќе му истече договорот со Реал Мадрид, тврди амерички „Спортл Илустрејд“.

Роналдо неколку пати го повтори ставот дека ќе остане во Реал Мадрид до крајот на договорот, но и дека би сакал да заигра во САД или Бразил.

Тој во 2009. година за тогашни рекордни 94 милиони евра направи трансфер од Јунајтед во Реал, каде што стана вистинска ѕвезда на клубот.

Тој е петкорактен освојувач на Златната топка, а според многумина ќе игра на високо професионално ниво барем уште цели три до четири сезони.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -