fbpx
-5.6 C
Skopje

Треба ли и ние да се соблечеме за да бидеме забележани?!

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Понеделнички, тие што ќе одат да плаќаат рата од кредит можат да се соблечат по гаќи… јавноста треба да има разбирање, сепак секој што е должен има право да биде исплашен и депресиран. Има право на својата инекција за смирување.

Среќен карантински викенд драги мои.

Уште еден, ама овој пат без паузи за луѓето од Скопје, Куманово, Штип и Тетово.

Ќе ни дојде ли паметот? Не верувам.

Денеска дедо Агатангел ги повика мирјаните од неговата Повардарска епархија да повелат во црковните дворови, а Филипче веднаш го повика владиката да си го повлече повикот. Таков повик немаше за челниците на исламската верска заедница, за нив имаше и мала пауза во минатиот карантински викенд.

Леле, ете го двојниот аршин, сеа што праеме?

Сега драги мои се насладуваме на најновата епизода од серијалот „Сидрото нѐ влече напред“.

Катица наместо да се претвори во македонската Лаура Ќовеши се претвори во плус сајз верзијата на познатата македонска стриптизета Волчица. Така и кажале прај се луда, отиде возот.

Речиси цел СДСМ е во самоизолација, ама и покрај тоа им се брза за избори. Им се брза оти коронаефектот врз и така слабата македонска економија, кај и да е за некој месец ќе ни почука на врата. И во Белата шампита се плашат од тој ефект, затоа и глумат загриженост за здравјето на граѓаните. Имаа доволно време цели 11 години да го подобрат македонското здравство, но не го направија. Другите пак, што ветуваа 100 илјади плата за докторите не се поразлични.

Ја држеле ситуацијата под контрола… денеска имавме најголем број нови случаи на Ковид-19 и додека останатите земји на Балканот, една по една веќе се подготвуваат за вториот бран на вирусот, ние „шампионски“, веќе го живееме.

Ќе седиме сеа три дена во „куќен притвор“ и ќе ги читаме глупите шали на разноразни зевзеци дека требало Фатиме да се соблече во Заводот за ревизија…

Требаше ли?

Требаше ли Мицкоски да се курчи со ручек во затворен дел на кафеана?

Треба ли сега да чекаме нова аудио бомба?

Требаше ли градоначалникот на Штип Благој Бочварски да чека дури досега за да се прекине со издавањето на работни дозволи за време на полицискиот час за вработените во текстилната и кожарската индустрии во градот?

Требаше ли, дури и короната да се исполитизира?

Треба ли да ги подигнуваме платежните картички од по 150 евра наменети за македонски производи, знаејќи дека утре ќе се разбудиме со уште поголем долг?

Целиот текст прочитајте го на Трибуна.мк ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -