fbpx
18.8 C
Skopje

ТРИБУНА ДОЗНАВА: Борисов ја откажал средбата со Иванов

АКТУЕЛНО

Од извори блиски до Министерството за надворешни работи на Бугарија, „Трибуна“ дознава дека премиерот на Бугарија, Бојко Борисов ја откажал средбата со претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов. Средбата планирана за утре нема да стане факт бидејќи Борисов изјавил дека ќе биде надвор од државата. Како што дознавме од нашите извори Борисов и забранил и на министерката за надворешни работи Екатерина Захариева да се сретне со претседателот Иванов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -