fbpx
15 C
Skopje

Трогaтелнаа исповед: Ја оставил еден час пред венчавката: Eден час пред олтарот влетал и го изговорил ова

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Синди Маисонев секој ден се сеќава детелно на денот кога требало да се омажи за својот вереник, момчето кое го запознала пред две години, со кое планирала заеднички живот, деца, иднина.

„Стоев во венчаницата од соништата, сестра ми ми го местеше превезот. Ме прашуваше дали сум нервозна, и одговорив дека немам причина за тоа. Тој е супер фраер, и реков. Често се сеќавам на тоа. Тогаш би заплакала, а денес ми е смешно“, раскажа 30-годишната Синди за Guardian.

Љубовта на својот живот го запознала на натпревар на бејзбол. Бил висок и згоден, зборувал убаво, а половина година подоцна и клекнал пред неа, на плажа, каде ја запросил. Требало да имаат венчавка од соништата. Одлучиле да се венчаат на Хаваи на плажа.

Судбоносниот ден бил идеален. Освен малите несогласувања со неговата сестра, се било убаво. Меѓутоа еден час пред да тргнат пред олтарот, во нејзината соба влетал вереникот. Плачел и и рекол „Не можам да се оженам со тебе“.

Синди била во шок не можела ништо да одговори на тоа. Само му наредила да излезе од собата. Се чувствувала понижено, како да и забил нож во грбот.

По некое време малку се опоравила и се сретнала со него, а кога го запрашала зошто ја оставил тој и рекол дека не сакал деца.

Синди неколку години подоцна сеуште верува во љубов

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -