fbpx
5 C
Skopje

Тројца кандидати за нов тренер на ПСЖ, од кои едно име посебно се истакнува..

АКТУЕЛНО

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Иднината на Унаи Емери на клупата на ПСЖ не е светла и се чини дека во прашање се денови кога шпанскиот стручњак ќе го напушти Паркот на принцовите.

ПСЖ има фантастични и скапо платени фудбалери кои минатата сезона не успеаа да ја освојат Лига 1, а во Лигата на шампиони се шокантно елиминирани од Барселона во осмина-финалето. Оваа сезона Парижаните повторно ќе ја освојат лигата во Франција, но тоа не е утеха, бидејќи резултатот во Лига на шампиони повторно го нема.

Тимот од Париз синоќа беше поразен од Реал Мадрид, но она што ги загрижува сите навивачи и челници на овој клуб е начинот на кој ПСЖ го положи оружјето пред кралскиот клуб. Објективно, ПСЖ покажа дека се недораснати за да бидат ривал на Реал и дека нема што да бараат меѓу европската фудбалска елита.

Гледајќи од оваа перспектива, сопственикот – шеикот Насер Ал Келафи залудно ги трошеше енормните суми за засилување на клубот, но тешко е дека проблемот е во фудбалерите. Најголемиот виновник за ваквата ситуација на клубот е токму тренерот на ПСЖ Унаи Емери, кој наскоро би можел да стане бивши.

Француските медиуми спомнуваат тројца кандидати кои би можеле да го заменат на клупата на ПСЖ.

Како најсериозен кандидат се споменува Луис Енрике, кој се смета за фаворит за ова место. Овој 47-годишен шпанец е без ангажман по разделбата со Барселона и не би претставувало чудо доколку токму Париз биде негова следна дестинација.

Француските медиуми како можни кандидати наведуваат уште две имиња односно Арсен Венгер или Зинадин Зидан. За тоа како ќе се одвиваат работите на клупата на тимот од Париз, останува да видиме…

https://www.youtube.com/watch?v=mEwL-SH-79c

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...
- Advertisement -