fbpx
-2 C
Skopje

Аца Лукас: Трошев пари за жени: Заработувам до 2 милиони евра годишно а сум изгубил 70 милиони евра на коцка

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Заработувам помеѓу еден и пол и два милиони евра годишно. Сум изгубил околу 70 милиони евра на коцка, но заработив повеќе од 100 милиони во мојот живот. Јас сум всушност сериозен милионер. Не жалам за ништо во мојот живот, дури ни за парите што го изгубив. Мое е. Ќе заработам пари повторно “, изјави Лукас за Хит.

“Никој никогаш не ми се заканувал поради долгови, затоа што секогаш плаќав сè. Никогаш не лажев никого за ниту едно евро. Порано позајмував по милион евра”, вели тој.

Лукас завршил средно музичко училиште и на 18-годишна возраст започнал да настапува на сплав што го држел со неколку пријатели. Во тоа време тој свирел само рок музика, а таму го забележала Снежана Мишковиќ -Викторија, со која Лукас извесно време настапуваше заедно

Тешка приказна е, тешко ми е да зборувам за тоа. Јас бев првиот кој го напушти бендот, кој наскоро се распадна бидејќи Бане Јелиќ, Предраг Јаковљевиќ Бата, Милош Стоисављевиќ Кајгер и Душан Дуда Безух наскоро ја напуштија Викторија. Сè се распадна затоа што “Таа влезе во лош период, стана зависник од хероин. Дрогата и нанесе штета на нејзината кариера. Им пречеше на сите, вклучувајќи ме и мене, затоа што тогаш дури и не пушев”, вели тој денес.

“Не можев да ја гледам така затоа што многу ја сакав. Таа не дозволи никој да и пријде, таа се опкружи со тим луѓе надвор од нашиот бенд, популарна пејачка од Србија и позната пејачка од Хрватска, кои исто така беа на хероин. Нејзиното тогашно момче, почина од дрога, тој беше наш менаџер. Можете да замислите како сето тоа изгледаше. Тој беше нејзината најголема кочница, ја повлече надолу, но таа само го слушаше него и некои луѓе од другата страна на законот “, изјавил фолкерот кој после се врати на настапите на сплавови, поточно на сплавот Лукас.

“Заработив добро на Лукас и не бев заинтересиран да градам кариера. Имав толку многу пари што можев да купам 100 станови. И не купив ниту еден. Бев дете, не ми беше грижа. Трошев пари за коцкање, жени, алкохол”. вели Аца Лукас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч (ВИДЕО)

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува...

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...
- Advertisement -