4 C
Skopje

Царовска во „Само вистина“: Ние носиме закони со експерти, вие ги носевте ноќе, по 200 во 12 часа

АКТУЕЛНО

„Законот за недискриминација не е на сила затоа што Ѓорге Иванов не сакаше да го потпише законот и друга причина нема, не е точно дека не се почитувале процедурите за негово изгласување, вистината е дека Иванов не сакаше да стави потпис. Затоа истакнувам дека ова е истото ВМРО ДПМНЕ кое носеше 200 закони за 12 часа и тоа ноќе, ова е истото ВМРО ДПМНЕ кое донесе Закон за прекин на бременоста во рок од три дена. Затоа граѓаните лесно можат да направат разлика, ние секогаш важните закони ги носиме во консултации со јавноста, експертите, со засегнатите… Сите сега во ВМРО ДПМНЕ се обидуваат да покажат нова слика, но истите се.“- изјави Мила Царовска, потпретседателка на СДСМ, која заедно со Никола Димитров е носителка на изборната листа во првата изборна единица.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -