fbpx
2 C
Skopje

ЦЕЛ ЖИВОТ: ЧЕТИРИТЕ хороскопски знаци кои вечно страдаат по некој!

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Постојат хороскопски знаци за кои љубовта е болна тема. И тоа ги придружува речиси во текот на целиот нивен живот.
Ова се четирите знаци кои вечно страдаат по некого:

Бик

Љубовта е болна тема за вас. Во целиот свој живот се обидувате да најдете едноставна среќа, но секогаш има нешто што ви пречи. Невозвратена љубов е вашето проклетство од кое како да не можете да избегате, што и да се случи. Вие сте многу добри и срцеви луѓе, но среќата ве изневерува, кога заговор за љубов. Она за што најмногу жалите е човек кој сте изгубиле во минатото поради погрешна ваша дискреција или постапка.

Верувате дека тоа бил човекот за вас, но самите сте ја избркале среќата. Откачете се од овој товар и немојте да мислите дека сте во право. Се случило она што требало, за да можете да сретнете вистинскиот за вас човек. Идејата за минатото и неисполнета љубов е романтична, но во никој случај не и реална.

Лав

Вие сте исклучително комплексни личности и тоа е јасно на секој кој ве познава. Мислите многу, се грижите уште повеќе и нема човек кој ќе ја смири вашата загрижувачка душа. Во интерес на вистината вие сте оние кои потсвесно ја попречуваат среќата. Барате драми таму каде што нема такви.

Ги сфаќате погрешно сигналите и тоа секогаш става крај на врските кои сте ги имале досега. Треба да ја промените стратегијата и да се обидете да го дознаете вистински човекот до вас. Осаменоста ви се должи на проблеми кои самите вие ​​ги создавате и подгревате со сомнежи. Бидете над овие работи, гледајте реално на настаните и не помислувајте дека секој се обидува да ви направи несреќни. Има луѓе кои само сакаат да ве сакаат.

Јарец

Љубовта за вас е исклучително сложена и болна тема. Не престанете да барате човек кој ќе ви ја смири душата и ќе ви подари едноставна среќа. Ве изневерувале и тоа ви е тешка обетка на уво, која не можете да ја оставите во минатото. Се сомневате во секој нов човек кој ќе влезе во животот и мислите дека сака да ви наштети.

Ужасно љубоморни сте, токму затоа што сте и ужасно несигурни. Но тоа е тешко бреме што го труе животот и секоја ваша врска. Треба да се ослободите од своето минато, да заборавите на болката и да дознаете дека животот не е само црно, а среќата доаѓа кај оние кои веруваат во него. Така е и со љубовта.

Риби

Вие го испуштате вистинскиот момент за да наследите срцето на оној кој веќе го превзел вашето. Имате лошо искуство во врските и тоа не ви дава мир. Се паѓате на зафатени луѓе со кои е тешко да се создаде врска, особено кога тие се среќни со своите партнери.

Треба да престанете да истражувате во туѓата среќа и да се најде човек кој има отворено срце за љубов . Најголемата грешка е дека летате по грешните луѓе и сами не си ги поставувате границите. Така никогаш нема да бидете среќни, туку само ќе страдате. Оставете ја актуелната стратегија настрана, ако сакате еден ден да бидете среќно вљубени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов Зеланд се тресе како вејка на ветрот: Трет силен земјотрес. Издадено предупредување за цунами

Трет силен земјотрес го погоди Нов Зеланд за само неколку часа. Магнитудата овој пат беше 8,1 степен, што е најсилна од трите земјотреси. Можни се...

Доктор Николов го повика Филипче на ТВ Дуел: Министре излезете со мене на дебата наместо да се самофалите

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните...

Ако не сакате да одите во теретана, а да изгледате згодни, ова е решение за вас (Видео)

Дечкото одлучил дека не му се исплати да оди во теретана кога Алиекспрес има достава до дома, пишуваат нашите колеги од Мотика.мк во description...

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив...

Дали сте знаеле дека во македонската азбука има две зборчиња? Погледнете!

Македонската азбука ја учиме уште во предучилишна возраст, а потоа истата ја користиме целиот живот. Но, ретко кој забележал дека во нашата азбука се кријат...
- Advertisement -