fbpx
-2 C
Skopje

Центар: Непознатиот советник на ВМРО-ДПМНЕ да не ја лаже јавноста

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

ВМРО-ДПМНЕ преку лаги се обидува да ги изманипулира граѓаните на Центар, а опседнатоста со Жерновски добива веќе медицински размери.

Добро е што конечно проговори непознатиот советник Јордан Ристевски од ВМРО-ДПМНЕ, кој никогаш не се јавил за збор на ниту една седница на општинскиот совет. Единствено што покажа досега е како да си го земе месечниот советнички паушал кој го “заработува” со молчење и неработење

Лошо е сепак што ја лаже јавноста за наводно неисчистените улици во Центар. Општинските служби од 06:00 часот утринава се на терен со целата механизација и само денеска се фрлени 55 тони сол по улиците на Центар.

Сите поблиски и подалечни населби се исчистени, за што сведочат фотографиите. Исчистени се и улиците на повисоките места на Водно и Крњево како и Маџир Маало. Последната обиколка на службите е направена во 15:30 часот и состојбата на сите коловози е добра.

Општината и во текот на денот издаде соопштение со кое ја потврдува работата на терен.

Наместо да ја манипулираат јавноста и со секојдневни прес конференции и да ловат ситни поени, ги повикуваме да се соочат со реалноста а причината за катастрофалниот пораз на изборите во Центар да го бараат во своите редови.

Граѓаните на Центар добро знаат дека освен криминалниот проект “Скопје 2014”, во кој само преку општина Центар ВМРО ДПМНЕ испраа 55 милиони евра, друг бенефит од 13 годишото нивно владеење не видоа, реагираат од општина Центар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -