fbpx
4 C
Skopje

Центар: Опседнатоста на ВМРО-ДПМНЕ со градоначалникот Жерновски станува загрижувачка

АКТУЕЛНО

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Општина Центар со реакција на прес конференцијата на ВМРО ДПМНЕ.

Веќе десет дена по ред, ВМРО ДПМНЕ одржува бесцелни прес конференции повторувајќи ги истите работи.

Опседнатоста на ВМРО-ДПМНЕ со градоначалникот Жерновски станува загрижувачка. Очигледно е дека се’ уште не може да се помират со катастрофалниот резултат во општина Центар, каде изгубија убедливо со најголема разлика споредено со сите општини во Македонија.

Граѓаните добро знаат што направи ВМРО-ДПМНЕ за 13 години владеење во Центар, кое владеење ќе остане запаметено по огромниот криминал во изградбите на непотребните споменици и барокни згради. Затоа и така ги казнија на последните избори, затоа така ќе ги казнат и на следните.

Градинки и училишта во општината почнаа да се градат за првпат токму со доаѓањето на актуелното раководство. Ова раководство е првото после 13 годни власт на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, што почна да се грижи за вистинските проблеми на граѓаните, кое изгради нова градинка по 42 години. Во тек е и изградба на ново училиште, прво по цели 47 години.
Само во последните три годни се асфалтирани повеќе улици отколу во претходните два мандати на градоначалниците на ВМРО- ДПМНЕ.

Им порачуваме сериозно да размислат на што се должи катастрофалниот резултат кој го имаат во Центар и да почнат да прават промени во своите редови, бидејќи со вакви јалови настапи, поддршката од центарци нема да ја добијат ни во иднина“, се вели во реакцијата на Општина Центар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ефтов: Заев и Мијалков играа нечесено еден спрема друг, едниот сакал да го апси, а другиот не сакал реално да се смени Мицкоски

Според Васко Ефтов, Мијалков глумел дека сака да го смени Христијан Мицкоски. Тој во својата најнова емисија прави своја анализа на најновите случувања во...

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Раздорот во ДУИ почна да го зема својот данок: Падна првата оставка

Во писмото, ексградоначалникот на Чаир вели: „Со намера да не создадам забуна кај ниту еден мој колега во Собранието, а воедно и да дадам...

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината...

Љубчо Георгиевски кажува на кој јазик пишувал Гоце Делчев

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја....
- Advertisement -