fbpx
19 C
Skopje

Центар: За изнесената клевета Васко Робовалиев ќе добие тужба

АКТУЕЛНО

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитњ протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Општина Центар со реакција на прес конференцијата на Васко Робовалиев.

„ВМРО-ДПМНЕ во очај и страв од поразот кој ги чека на локалните избори, проложува безочно да лаже.

Центар, според реакциите на граѓаните, е најдобро исчистената општина во Скопје и ВМРО-ДПМНЕ со тоа не може да се помири.

Но овојпат, лагите отидоа предалеку. Градоначалникот ниту престојувал во хотелот кој се споменува ниту е надвор од земјата.

За изнесената клевета, гласноговорникот Васко Робовалиев ќе добие тужба.

Веруваме дека нема да биде проблем за плаќање на казната, со оглед на фактот што неговата партија, само преку општинскиот буџет, испра преку 55 милиони во споменици и барок во општина Центар“, се вели во реакцијата на Општина Центар, на прес конференцијата на Васко Робовалиев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитњ протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...
- Advertisement -