fbpx
-4 C
Skopje

Цеца Ражнатовиќ има нов дечко: Фатени се живи, прв бакнеж јавно (Видео)

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Koj би рекол дека Цеца ќе дозволи да ја фатат пред камери

Jавноста во текот на вчерашниот ден дозна дека популарната српска пејачка е со бизнисменот Богдан Срејовиќ

Запознавањето се случило на роденден на пријателка на Цеца, започнале романтична љубовна врска, а екипата на Paparaco lova, го фати заљубениот пар во српската метропола.

Тие се бакнаа, се држаа за раце, а не криеа ниту дека се среќни еден со друг.

Првата средба меѓу Цеца и Богдан се случи на роденденска вечера во ресторан во главниот град. И тогаш се виделе неколку пати преку заеднички пријател, каде се родиле симпатии. На самиот почеток се криеја далеку од очите на јавноста и се движеа само во најблискиот круг на пријатели. Сепак, од Нова година тие започнаа да излегуваат заедно, за што сведочат и овие папарацо фотографии направени во еден белградски ресторан, а пред тоа овој пар беше виден на Јахорина, каде уживаа во зимската магија со компанијата.

Секако, патувањето на Цеца на Јахорина не помина незабележано, а со тоа и не мистериозниот човек од кого не се оддели – откри денес извор, кој детално бил информиран за односот меѓу Ражнатовиќ и Срејовиќ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч (ВИДЕО)

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува...

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...
- Advertisement -