fbpx
14 C
Skopje

Цеца Ражнатовиќ: Секогаш има некој покрај мене но не се експонираме во јавноста

АКТУЕЛНО

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Една од најдобрите пејачки во регионот неодамна во интервју раскажа зошто не сака да го претстави новиот партнер и зошто се труди да сокрие дека е емотивно исполнета.
-Јас си го организирав животот на начин на кој сакав и се трудам да го држам подалеку од очите на јавноста.

Дали имам партнер или не, не сакам да споделам со медиумите. Еднаш тоа го направив и тоа само луѓето да не говорат: „Ете, она како никој нема, крие и фолира“. Тоа го направив од лична егзибиција, ништо други, вели Цеца и додава дека не се кае поради оваа одлука:
-Не, не се каам поради работите кои ќе ги направам. Зрела жена сум, стабилна, не зависам од никого.

Се што ќе направам, го правам сама. И ако погрешам, ќе се сносам со грешките. Не се каам зошто ништо лошо немам направено. Повторувам, и кога имам некого, не се експонирам, не се фотографираме, не се појавуваме. Помалку ме боли глава, штом се вклучат медиумите, отиде се, вели таа.

Цеца во последно време е потполно недостапна за медиумите и живее баш онака како што опиша- далеку од очите на јавноста. Ова лето се појави само два пати, на своите концерти во Топ Хил во Будва. Нејзината фотографија на Инстаграм, под која напиша „Погледни ме нежно“, ги заинтригира нејзините фанови, кои тоа го сфатија како знак дека е заљубена.

А покрај тоа што ги заинтригира фановите, даде и доза љубопитност кај медиумите, кои се трудат да откријат повеќе детали од нејзиниот приватен живот, кој таа пак доста успешно го крие од очите на јавноста.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...
- Advertisement -