fbpx
-10 C
Skopje

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“.

Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото среде емисија поради конфликт, а вториот пат гостуваше на 29 ноември.

И двата пати таа го привлече своето внимание, но особено првиот пат откако вербално се скара со политичарот Чедомир Јовановиќ.

Сепак, она што ги изненади фановите е тоа што Цеца два пати се појави во иста облека.

Станува збор за скапоцена кошула од марката „Alexander Mcqueen

Во првото свое гостување Цеца оваа кошула ја носеше со пантолани од марката „Валентино“, додека целата комбинација ја красеа нејзините високи потпетици од брендот „Louboutin“.

За разлика од тогаш, на 29 ноември Цеца истата кошула ја комбинираше со сако и пантолани во иста боја.

Љубовната приказна на Светлана Цеца Ражнатовиќ, пред тоа Величковиќ и на Жељко Ражнатовиќ Аркан започна во 1993 година во ресторан. Меѓутоа, кога се вериле и планирале свадба, таа отишла кај нејзините родители и им ја кажала нејзината одлука. Многумина не знаат каде Цеца за прв пат го видела Жељко

Бев во Германија и на бензинската пумпа и купив Плејбој каде што го видов човекот од мојот живот. Влегов во интервју со Жељко Ражнатовиќ. Не разбрав што пишува, јас само погледнав во неговата фотографија затоа што навистина ми се допадна. Човекот беше многу мажествен и најзгоден што некогаш сум го видела во животот. Мислев: „Тој е тој Аркан!“ Единствената работа за која размислував беше како посакував да сум жена на таков човек “, рече Цеца во една пригода. Судниот момент помеѓу Цеца и Аркан се случи на 2 ноември 1993 година во хотелот Интерконтинетал. Цеца беше жената што Ражнатовиќ се за заљуби на прв поглед.

Тогаш дојде повик од менаџерот Банет Стојановиќ заедно да одиме со Џеј и Оливер Мандиќ до Ердут. За време на смотрата седевме и чекавме да започне . Јас го снимив на сто метри.

Какво маче! Кој е овој човек? Брука е како изгледа!” Човекот едноставно не се шегуваше

„Дали сте нормални? Тоа е командант“ Кога нè запозна Оливер, Жељко рече: „Дали сте таа ѕвезда што редовно јашишам? Бев трауматизирана, исплашена. Јас шепотев“, рече Цеца.

Го викав Буцко, тој ме нарече Цецко. Тој ми понуди сигурност како што сакаат жените. Тој се фалеше дека го фатив на слатко, затоа што му купував чоколадо. Не, Аркан мене ми купуваше чоколадо. Јас прва го бакнав! Аркан е строг, но само во војската. Тој е сосема различен човек во неговиот приватен живот, тој е многу добар “, рече Цеца, која на почетокот не мораше да им кажува на родителите со кого е во врска

Им кажав дека ќе се омажам за Жељко. Мајка ми ми рече:„ Сашиќ? Прекрасно. Тој е одличен човек. Татко ми во тоа не се мешаше. Само ме погледна и ми рече: “А Шашиќ?” А јас му реков : “Каков Шашиќ, јас се мажам за Жељко Ражнатович Аркан”. За малку ќе паднеа кога им соопштив. Можеби слушнале нешто порано, но се надеваа дека ќе ми помине.

Тогаш татко ми стана сериозен: “Ако го направите ова, ќе се откажам од тебе!” Знаев дека само ме исплаши. „Сите може да се убиете. Јас ќе се омажам з

veljko raznatovic
а него затоа што го обожавам“, им реков. И, кога Жељко првпат дојде кај нас, сè одеше како рецепт “, порача еднаш најпопуларната пејачка во овој регион.

Пред свадбата, Аркан мораше да го добие благословот од Црквата за брак, бидејќи тој беше 21 година постар од Цеца и зад себе имаше три брака. Тие се венчаа на 19 февруари, а известувачите на Њујорк Тајмс ја снимаа нивната венчавка. Фолк ѕвездата во бракот со Аркан доби две деца, ќерката Анастасија и синот Вељко

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фајзер чорбa и вирусолошка салата: Белградски ресторан со урнeбесно kовид-мени

Постои и убава страна за животот за време на пандемијата ако го погледнете менито на еден белградски ресторан. Во него може да најдете специјалитети како...

Битолчанец тверкаше на хрватки и ги убеди и тие да тверkaaт. Видеото има над 100 илјади прегледи

Македонија е врло лепа земја, има лепе и опасне момке, кад устанем овако и радим то, шеки, шеки. Со овие зборови македонскиот јутјубер го...

Црвеноkоси убавици го ‘зaaпалијa’ интернeтот, нивниот зaвooдлив танц тешко ќе го заборавите

Заводливите девојки кои што го 'запалија' интернетот со нивниот танц се хит број еден. Видеото погледнете го во продолжение, на своја одговорност затоа што...

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа...

Инспектор Томе од „Преспав“ одговара на незгодни прашања, Лила или Марјана Станојковска, Скопје или Охрид

Актерот Горан Стојановски, во моментов најпознат по улогата Инспектор Томе во популарната домашна серија „Преспав“, гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“. „За него важи правилото дека...
- Advertisement -