fbpx
0 C
Skopje

Циклонот Бруно ќе ја покаже силата: Вонредна временска, можни поплави

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Во следните 12 часа нашата територија ќе биде најинтензивно зафатена од моќниот Бруно па така во најголем дел од државава врнежите ќе се интензивираат и ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер, стои во анализата на Славчо Поповски.

Локално процесите ќе бидат интензивни и во форма на невреме проследено со интензивни поројни врнежи од дожд, значително количество на воден талог за кратко време (над 20 до 30 л/м2), силни електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.

Поради интензивните врнежи можни се локални поплавувања до крајот на денешниот понеделнички ден.

Поради продор на значително посвеж воздух од север ветер се повеќе ќе го менува правецот во северен и ќе засилува по интензитет.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 30 степени додека на северозапад и на север ќе бидат уште пониски и ќе се искачуваат во интервалот само од 18 до 25 степени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -