fbpx
-5 C
Skopje

ЦРВЕН АЛАРМ ВО РЕАЛ: ПЕРЕЗ СЕ НАЛУТИ И ЈА ПОДГОТВИ НАЈГОЛЕМАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА ФУДБАЛОТ!

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Втората половина од 2017. не беше најдобра за Реал Мадрид, актуелниот шампион на Европа и Шпанија, не ја ни започна најдобро оваа година. Ремито кај Селта ја продлабочи само кризата која трае со месеи, а 16 бодови зад Барселона па дури и со натпревар помалку звучни речиси срамно.

“Црвен аларм во Мадрид“, стои на насловната на Марка. Мадриѓаните ќе мораат да се решат од своите киксови и падот на формата. Можеби не до осмина-финалето од Лига на шампиони, но ако не ги поминат ПСЖ во средината на следниот месец, Зинадин Зидан би лесно можел да стане бивши.

Тој сам изјави дека не очекува дека ќе остане во Реал уште цели 10 години, дека фудбалската кариера не штити од отказ, но дека и да му останат 10 дена, ќе даде се од себе за својот тим.

Јасно, медиумите веднаш шпекулираат дека отказот е близу, но се чини дека постапката за негов отказ е уште повеќе забрзана. Веројатно Перез нема да го смени ниту ако испадне од Лига на шампиони, но јасно е дека во летото ќе бара нов тренер.

Како што стојат работите, негов наследник ќе биде Јоаким Лев, Антонио Конте, Макс Алегри.

Што се однесува пак, до предниот трансфер рок, се чини дека Перез ќе го чека летото. Кепа уште не е пристигнат, повреден е и ќе паузира три месеци. Зидан изјави дека не му треба голман па е јасно дека е подобро Реал да го почека летото за да не ја плаќа неговата клаузула.

Ова лето би можело да биде најврело во новата историја на клубот кога станува збор за нови засилувања.

Освен Зидан, Реал би можеле да го напуштат Бензема, Роналдо, Бејл, а веројатно и Тони Крос. Тоа би значело тектонски промени, Нејмар е првата мета, следната е Дибала, потоа едне стопер, клубот ќе го засили својот тим на четири или пет позиции во тимот. Она што е јасно е дека Перез ќе инсистира да го подмлади својот тим и да прогласи нов почеток на ерата на Реал.

За тоа ќе биде потребна огромна сума на пари, само промената на фудбалерите ќе вреди повеќе од 400 милиони евра, но секако и нивната продажба ќе внесе големи пари во буџетот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -