fbpx
13.8 C
Skopje

Уапсен доскорешниот премиер на Малезија

АКТУЕЛНО

Доскорешниот премиер на Малезија Наџиб Разак денеска е уапсен во рамки на истрагата за исчезнување на милијарди долари од државниот фонд, што тој го формирал пред десетина години.

Малезиската антикорупциска агенција најави дека против Разак ќе биде поднесено обвинение.

Апсењето доаѓа по неочекуваниот исход на парламентарните избори на кои коалицијата на поранешниот премиер Махатир Мохамед извојува победа над блокот на Разак.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -