fbpx
15 C
Skopje

Убава студентка испратила порака на професор, но заборавила да избрише една работа

АКТУЕЛНО

Студентката Зои Окслеј преку имејл ипсратила реферат на професор, но откако претиснала на “испрати“, направила грешка која нема да ја заборави.

Во текот на пишувањето на рефератот, Зои на врвот напишала дека ова писмо е наменето на професор кој е луд бидејќи не можела да се сети на неговото име и презиме. Таа планирала тоа да го промени, но заборавила.

Кога ја сфатила својата грешка, испратила нов мејл на професорот со цел да се извини.

„Посрaмотена Ви го праќам овој мејл. Кога започнав да го пишувам рефератот, не можев да се сетам на вашето презиме, па напишав нешто многу непрофесионално. Планирав тоа да го променам пред испраќањето, но зборавив“ пишува студентката.

На крајот, испадна дека професорот Џон Хендел до извинувањето на мејлот не знаел за што станува збор бидејќи не го ни погледнал претходниот мејл.

Кога го видел извинувањето го погледнал мејлот, а потоа Зои го објави на Твитер.

„Прво помислив: „Благодарам, ништо страшно. Потоа погледнав што е напишано“ напиша тој на твитер. И Зои на Твитер ја објави својата грешка, а нивните објави добија стотина лајкови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -