8.7 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Убава вест вечерва на Клиниките во Скопје: Тестот е НЕГАТИВЕН, нема корона вирус во Македонија

Според неофицијални информации на 360 степени, тестирањето на лицето кое се посомневало дека има симптоми на коронавирус завршило и резултатите се негативни.

Како што веќе објави 360 степени, станува збор за италијански државјанин кој вчера со попладневниот лет од Милано пристигнал во Скопје.

Наскоро се очекува и официјална потврда од Министерството за здравство.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

(ВИДЕО) Како бе Роналдо, на таа пара – ако сакаш, ние да собереме донации?

Карантинот и самоизолацијата ги фати буквално сите, поради што многумина се одлучија фризурата да ја направат сами, односно со помош на домашните, за да...

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со Ковид-19, се дезинфицира целиот објект

ОБНОВЕНО: Веста се однесува за политиклиниката во Чаир. Без намера да создадеме паника кај трудниците.  Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата...

Еден знак е убедливо најдобриот сопруг во хороскоп

Како сопруг, Бикот ги има најдобрите особини од сите знаци на Зодијакот. Тој е нежен, добродушен и верен и никогаш нема да го занемари...

Ние сме НАТО – Од Словенија со порака: Дониравме маски и ракавици на барање на Владата на Северна Македонија

На сајтот на Министерството за Одбрана на Република Словенија е објавена донацијата која стаса кај нас вчера, истата е во вредност од 110.000 евра. На...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.