fbpx
4.8 C
Skopje

Угледен ветеринар ќе трча за градоначалничката функција во Делчево?

АКТУЕЛНО

Од ден на ден се повеќе кандидати за градоначалници се објавуваат како официјални на партиите за претстојните локални избори.

Според извори на Муабети.мк, ВМРО-ДПМНЕ размислува да кандидира угледен доктор кој ќе се бори против актуелниот градоначалник на Делчево Горан Трајковски.

Нашите извори велат дека СДСМ во Делчево немало повеќе кандидатури за официјален партиски кандидат за изборите. Членството било оставено да гласа формално само и единствено за единствениот кандидат кој го предложила Централата.

Во ВМРО-ДПМНЕ се вртат повеќе имиња, но деновиве се погласни се “чаршиските” муабети дека на Трајковски ќе му се спротистави угледен ветеринар со широк круг на пријатели и познаници, кој за прв пат влегува во една ваква политичка пресметка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -