fbpx
2 C
Skopje

Уплата на средства преку Skrill (MoneyBookers)

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Skrill (старото име им е Moneybookers) е таканаречена онлајн банка, која брзо, ефтино и едноставно прави плаќање на интернет само со внесување на вашата е-маил адреса.

Може да се каже дека Skrill е специјализирана за онлајн игри на среќа, односно, 99% од обложувалниците го прифаќаат уплаќањето на средства преку Skrill.

Главната карактеристика на Skrill која привлекува милиони корисници е едоставноста во користењето. За започнете да користете Skrill потребно е само да отворите сметка, да ја внесете вашата кредитна, односно дебитна картичка или вашата девизина сметка да ја поврзете со вашата Skrill сметка и после верифицирањето може да ја користете.

Плаќањето на вашата сметка во онлајн обложувалница е едноставно, треба само да ја внесете вашата е-маил адреса и вредноста на сумата која сакате да ја уплатите. Потоа автоматски се префрлате на Skrill сметка, ја внесувате вашата лозинка и средствата веќе ќе ви бидат достапни. Сите уплати се инстант и одма можете да започнете со обложување. Обложувалницата на овој начин, нема никави информации вашата кредитна картичка, туку само е-маил адресата од вашaта Skrill сметка, која неможе во никој случај да се злоупотреби.

Предности на Skrill

  • Широка прифатеност од страна на онлајн обложувалници, онлајн казина, покер сајтови
  • Едноставност на користење
  • Инстанти уплати
  • Уплата и исплата со многу мали провизии
  • Сигурност – не остава никакви податоци за вашата картичка на обложувалницата

Недостатоци на Skrill

  • Верификацијата знае да биде некогаш комплицирана
  • Корисничката поддршка не е достапна 24/7, односно одговорот за вашиот проблем ќе го добиете по неколку дена
  • Може да ви го блокираат акаунтот без да ве предупредат доколку имаат сомнеж за незаконско работење во врска со вашата сметка

Како и да е, доколку стравувате од кражба на податоците на кредитната или дебитна картичка, Skrill e вистинскиот избор за вас. Средствата ќе си ги добите на Skrill за неколку часа, а потоа вие одлучувате со нив дали ќе пазарите или ќе си ги повлечете на вашата сметка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...

Убава вест: Државата започна со исплата од 11.000 денари до 14.000 денари за сите граѓани кои се во оваа категориј на пензионериа

Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за ноември почнуваат да се исплаќаат од денеска, предвреме и етапно, со цел да се...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...
- Advertisement -