fbpx
6 C
Skopje

УШТЕ ПОЛОШО НЕГО ШТО СЕ ПРЕТСТАВУВАШЕ Бразилецот оди на операција, во прашање е Мундијалот?!

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Нејмар е сјајен играч. Еден од најдобрите во светот. Но покрај неговото име пречесто се поврзува и епитетот – глумец. Многу помислија дека глуми кога падна и на натпреварот против Марсеј викендот. Меѓутоа, Нејмар тогаш навистина се повреди, а во понеделник вечерта беше потврдено дека Бразилецот ќе го пропушти натпреварот на сезоната – против Реал Мадрид.

Нема сомневање дека Нејмар сака што побрзо да се врати на терен, но познатиот лекар Педро Луис Риполл го предупреди дека прерано враќање на теренот е ризик за остатокот од сезоната.

– Играч со таква повреда тешко може да игра натпревари следните недели. Би можел да игра под инекции, но постои ризик поради повредата. Би му советувал да не игра.

Нејмар во текот на натпреварот е фаулиран дури осум пати – што е најголем број на фаули кој е направен над него во текот на сите 81 минута во сите натпреварувања во кој што играл. Осум пати е фаулиран и во првенствени натпревари со Толус и тоа во само 90 минути.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -