fbpx
7 C
Skopje

Утрешниот ден ќе биде тажен за еден хороскопски знак – Дневен хороскоп

АКТУЕЛНО

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Овен

Овој ден можете да добиете сериозна придобивка. Не заборавајте, сепак, за минливоста на материјалот во животот.

Бик

Вашиот став за одредена тема ќе се смени. Не го сфаќајте тоа како пораз, туку како раст на вашата личност.

Близнаци

Во овој ден, може да имате неочекувана тага. Тоа е затоа што имате премногу долго работно време. Пополнете ги часовите со интересна и значајна активност.

Рак

Кога ќе постигнеме цел во нашиот живот, периодот потоа може да се смета за несоодветен. Дајте си кратка пауза и побарајте го следниот пик што сакате да го освоите.

Лав

Што и да посакате овој ден – ќе го добиете. Па бидете внимателни што посакувате. Едвај ќе можете да го вратите добиеното.

Девица

Постигнувањата се добра работа, но и тие имаат својата застареност, барем во очите на другите. Вие не може да останете долго на истите патеки, имате долг пат пред вас.

Вага

Постои итна потреба да се сретнете со пријателите. Потребно ви е помирување со сродни души, како и промена на темите за дискусија.

Шкорпија

За да убедиш некого дека си во право денес, ќе ти треба повеќе време и напор од вообичаено. Исто така постојат и такви причини, но овој пат вложеното вродува со плод.

Стрелец

Внатрешно случување ќе ве натера да размислите за својот живот. Не брзајте да преземете акција сега, само нацртајте го патот. Најдобро е да се дејствува полека.

Јарец

Ќе сакаш да бидеш самостоен играч. За денес тоа ќе биде можно до одреден степен. Добра идеја е да се информирате за вашите намери и потоа да одите сами во поход.

Водолија

Овој ден, вашите лични цели ќе останат во позадина. Не инсистирајте, бидејќи во секој случај – тоа нема да функционира. Започнете го денот на аналитичка активност.

Риба

Денот ќе биде исполнет со настани и сите ќе бидат позитивни за вас. Ќе биде тешко да се реагира на сè што се случува, затоа што не треба да пропуштите нешто што се однесува на вас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ефтов: Заев и Мијалков играа нечесено еден спрема друг, едниот сакал да го апси, а другиот не сакал реално да се смени Мицкоски

Според Васко Ефтов, Мијалков глумел дека сака да го смени Христијан Мицкоски. Тој во својата најнова емисија прави своја анализа на најновите случувања во...

Васко Ефтов вели дека огромен дел од ВМРО ќе сакаат Влада со СДСМ, но без Мицкоски: Јас за разлика од вас не ги продавам...

После бегството на Сашо Мијалков, на Заев му е јасно дека тој работи за пад на Владата на Зоран Заев. Кога е легнат на...

Раздорот во ДУИ почна да го зема својот данок: Падна првата оставка

Во писмото, ексградоначалникот на Чаир вели: „Со намера да не создадам забуна кај ниту еден мој колега во Собранието, а воедно и да дадам...

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината...

Љубчо Георгиевски кажува на кој јазик пишувал Гоце Делчев

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја....
- Advertisement -