fbpx
15 C
Skopje

Ужасна снимка на патиштата на Србија: До кога луѓето ќе се однесуваат пониско од животните (Видео)

АКТУЕЛНО

Ужасна снимка од Панчево се прошири на социјалните мрежи откако движењето Левијатан го објавило на својата Фејсбук страна.

На снимката се гледа како возач врзал коњ за авомобил и така го влечел. Животното цело време се обидува да го стигне автомобилот и исплашено трча по него.

Штом малку се умори, јажето кое му е врзано околу вратот го стега, па тој продолжува да трча по автомобилот.

Mučniji video odavno nismo videli.Za ovo ćete odgovarati. Imamo tablice.Levijatan.

Posted by Fondacija Pokret Levijatan – STOP Violence on Monday, October 29, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -