fbpx
17.8 C
Skopje

Вака изгледаше на почеток на кариерата: Погледнете го првиот настап на Јелена Карлеуша (видео)

АКТУЕЛНО

Јелена Карлеуша сака самата да се нарекува дива, а исто така често ги фали своите концерти како продукциски богати, големи и гламурозни. За тоа секако придонесуваат и танчарите на сцена, а една од нејзините поранешни танчарки јавно распали по пејачката на Фејсбук.

Имено, групата која танцувала на нејзиниот концерт пред три години, се уште не го добила ветениот хонорар. Јована Ѓуриќ, ја прозва Јелена како должничка, а покрај тоа ја обвини и за копирање на нејзината фризура.

И порачувам на „едниствената“ дива Карлеуша, на чиј концерт пред три години играв, дека за за тоа се уште не добив пари, како и остатокот од танчарите. Овој пат јавно и порачувам на Јелена која знам дека нема да ми го плати сработеното, бидејќи жената нема пари и тоа е ок.

И простувам што ме блокираше на Твитер и што не ми ги исплати двомесечните напорни тренинзи за концертот. И да, ја копираше и мојата омилена фризура, што значи дека ме сака, саркастично и се обрати танчарката.

Иако Карлеуша не се огласи по ваквиот статус, танчарката Јована повторно ја зачини приказната пишувајќи дека Јелена пати од комплекси да биде Цеца и не и е јасно како според неа самопрогласената дива мирно спие иако е должник.

Јелена Карлеуша во таа прилика откри дека месечно заработува повеќе од Аца Лукас, но и од нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Луѓе јас заработувам повеќе од мојот Душко. И тоа на месечно ниво. Имам многу настапи, па поради тоа заработувам добро. Немам грижи. – изјави таа и додаде дека не би можела да се замисли себе како зависи од нејзиниот сопруг.

Ја сакам сама себе да се финансирам, а не да барам од него. Сакам да купувам работи и затоа секогаш имам мои пари и само моите пари сакам да ги трошам. – изјави Карлеуша.

Иако ЈК не сакаше да ја открие сумата, со проста пресметка можеме да ја дознаеме нејзината заработувачка на месечно ниво. Бидејќи заработувачката на Душко е јавна, а таа изнесува 1.250.000 евра годишно, што значи дека Карлеуша за месец дена заработува повеќе од 100.000 евра.

Српската пејачка Јелена Карлеуша има кариера долга преку две децении.

Иако се поретко издава албуми, фановите со нетрпение очекуваат нови песни.

Меѓутоа дали се сеќавате како пејачката изгледаше кога ја започна својата кариера?

Тогаш имаше само 17 години и ја испеа песната „Огледалце“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -