fbpx
11.8 C
Skopje

Валентин Николоски од ТВ Сител спаси делфин на плажа во Грција ВИДЕО

АКТУЕЛНО

Уредникот во информативната редакција на ТВ Сител, Валентин Николоски спасил делфин додека бил на годишен одмор во Грција.

Тино кој со семејството летувал во Неа Потидеа имал несекојдневна средба со ова младенче кое најверојатно залутало кон брегот и дошло да побара помош за да се врати на отворено море.

Тино кој случајно се нашол на плажата му помогнал на делфинот да излезе на отворено море.

Погледнете го видеото:

Тино од Сител спаси делфин на плажа во Грција

Тино од Сител спаси делфин на плажа во Грција

Posted by Press24.mk on Tuesday, July 10, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -