5 C
Skopje

Валверде: Би потпишале со крв…

АКТУЕЛНО

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Барселона бележи одлични резултати и е во добра позиција на сите фронтови во оваа натпреварувачка сезона, а поради ова особено е задоволен тренерот Ернесто Валверде.

Тој ретко ги покажува своите емоции крај аут линијата без разлика дали неговиот тим води или губи, но дефитивно за него е позитивно тоа што го гледа во оваа кампања 2017-2018 и тоа денеска го покажа со една искрена и директна изјава пред лигашкиот натпревар против Атлетико Билбао.

-Без разлика дали сте оптимист или песимист, секогаш треба да верувате дека добро ќе си ја завршите работата. Да, се разбира ако оваа позиција ни ја понудија на почеток на сезоната би ја потпишале со крв. Но, сега се соочуваме со Атлетик, кој е опасен ривал што минува низ лошо време откако е елиминиран од ЛЕ и е пониско пласиран во ЛА Лига. Ние имаме осму поени предност во однос на Атлетико, а тоа е истата разлика на Атлетик до местата кои водат во Европа, па затоа овие три бода се клучни. Сега сме во фаза на одбројување. Има 10 натпревари во лигата и тежок месец како април и има многу важни натпревари, -истакнал Валверде.

Derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...
- Advertisement -