14 C
Skopje

Валверде и нареди на управата: Да го избркате овој фудбалер дури се вратиме од празник

АКТУЕЛНО

Тренерот на Барселона Ернесто Валверде подготвил план за „зимско чистење“ во соблекувалната на Камп Ноу, пишува Дон Балон. Во текот на зимскиот преоден рок Камп Ноу би можеле да го напуштат повеќе играчи, а речиси сигурно е дека прв од нив ќе биде Арда Туран. Тренерот на Барса веќе ја известил управата на клубот дека не сака да го види играчот во соблекувалната на почетокот на следната година, односно по завршувањето на празниците. Проблем меѓутоа би можел да биде менаџерот на Туран – Ахмед Булут. “Тренерот не му даде шанса, тој сака да игра, а оваа сезони не доби повеќе од 10 минути шанса, рече Булут.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бројките се повторно страшни: За последните 24 часа од 1524 тестови, позитивни на Ковид-19 во земјата се дури 404 случаи

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 172, Куманово 15, Дебар 4, Штип 8,...

Васко Ефтов: Што не можел да направи Дурловски, а го зборувал? – дали поради ова Дурло го врати мандатот?

Веќе втор носител, од вкупно шест носители на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ, си поднесе оставка во последните два месеци. Вчера, носителот на изборната листа...

ТАЖНА ВЕСТ Еден од најпопуларните политичари почина: Амди почивај во мир

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Фокус доби потврда од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат. Амди Бајрам пред само 6 дена...

Рекорди се нижат: Се апелира на почитување на мерките – над 983 луѓе биле казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за...
- Advertisement -