28 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Бесплатна телефонска линија на Народниот правобранител на денот на изборите

Во канцеларијата на Народниoт правобранител на денот на предвремените парламентарни избори во периодот од 7:00 до 21:00 часот ќе функционира беслатната телефонска линија: 0800-54321,...

Мицкоски со писмо до граѓаните: Вашиот глас ги менува работите, се обврзувам дека со целата моја енергија ќе се вложам и нема да ве...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати отворено писмо до граѓани во пресрет на гласањето на парламентарните избори. Писмото во Мицкоски во продолжение може да...

Богојески: Епископ Партениј, многу години да служи на Бога… на Црквата… на Татковината!

За македонЦките работи!🇲🇰 Каузата е жива, МПЦ - ОА е жива, Македонија е жива! Епископ Партениј, многу години да служи на Бога... на Црквата... на Татковината! Достоен...

Николовски најави инвестиции, гасификација, затворен базен и згради за млади брачни парови во Крива Паланка

Од неговиот роден град денеска најави нови економски инвестиции, најмалку пет, за нови работни места за младите од градот, но и неколку други капитални...

Ване Цветанов: Камчев не е достапен за органите за прогон во државата, ОЈО под итно да го замрзне целиот имот на Камчеви

Орце (Јордан) Камчев не е достапен на органите за прогон во државата. Дел од капиталот на Орце сеуште е во државата. Предлог решение: Во оваа лимбо ситуација, ОЈО под итно да побара надлежност за случајот Империја, но и под итно да го замрзне целиот имот на Камчеви.

Ако избегал Орце, дел од имотот му е тука. Доста Јавното Обвинителство правеше будали од нас граѓаните и ни ја потценуваше интелегенцијата.

За да се надмине оваа сценирана криза, потребно се следниве чекори:

ПРЕДЛОГ ЧЕКОРИ ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА. Прво. Судски Совет да свика итна седница и да ја разгледа точката со предлог за разрешување на Претседателот на Врховен Суд – Јово Вангеловски, за да се превенира ВЕТО на превземањето на надлежност на Империја од страна на ОЈО од СЈО. Второ. ОЈО итно да побара да воспостави надлежност. Трето. Блокада на целиот имот и пронаоѓање на сите помагачи на Орце Камчев во оваа гнасна игра.

Сите други оправдувања, изговори и адвокатско/заштитнички изговори за оградување од случајот СЕ ПОМАГАЊЕ НА КАМЧЕВ ВО КРИМИНАЛНАТА ОПЕРАЦИЈА, ОД СТРАНА НА ОБВИНИТЕЛСКО-СУДСКАТА ВЛАСТ.

Еден ден ќе се бара ОДГОВОРНОСТ за сите Судии и Обвинители кои требало да постапат, а глумеле паднати од Марс.

Едноставно е, само да се има желба.

ФБ статус на Ване Цветанов

Latest Posts

Бесплатна телефонска линија на Народниот правобранител на денот на изборите

Во канцеларијата на Народниoт правобранител на денот на предвремените парламентарни избори во периодот од 7:00 до 21:00 часот ќе функционира беслатната телефонска линија: 0800-54321,...

Мицкоски со писмо до граѓаните: Вашиот глас ги менува работите, се обврзувам дека со целата моја енергија ќе се вложам и нема да ве...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски испрати отворено писмо до граѓани во пресрет на гласањето на парламентарните избори. Писмото во Мицкоски во продолжение може да...

Богојески: Епископ Партениј, многу години да служи на Бога… на Црквата… на Татковината!

За македонЦките работи!🇲🇰 Каузата е жива, МПЦ - ОА е жива, Македонија е жива! Епископ Партениј, многу години да служи на Бога... на Црквата... на Татковината! Достоен...

Николовски најави инвестиции, гасификација, затворен базен и згради за млади брачни парови во Крива Паланка

Од неговиот роден град денеска најави нови економски инвестиции, најмалку пет, за нови работни места за младите од градот, но и неколку други капитални...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.