fbpx
12 C
Skopje

Вардар изненаден од Мешков Брест

АКТУЕЛНО

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...

Ракометарите на Вардар не ја искористија првата шанса за потврдување на лидерската позиција во групата Б, во групната фаза од Лигата на Шампионите, откако беа поразени на гостувањето кај Мешков Брест со 30:26.

Домаќинот на оваа средба настапи без Атман, Тујменцев и Џамали, но и покрај тоа одиграа еден маестарлен дуел, кој на крајот и повеќе од заслужено го добија.

Вардар започна подобро, па имаше позитива во воведот од средбата. За последен пат тоа беше при 10:11, по што домаќинот направи серија од 5:2 и на одмор се замина со 15:13.

Во вториот дел продолжи бледата игра на „црвено-црните“, особено во одбраната каде немаше одговор за расположениот противник. Најрасположени кај избраниците на Раул Гонзалез беа Чупиќ и Карачиќ со по 5 постигнати голови, еден помалку имаше Дибиров. Кај домаќинот Остроушко и Криштопанс реализираа по 7 погодоци, додека на голот одличен беше Пешиќ со 7 интервенции.

Вардар во последното коло со победа на домашен терен против Кристијанштад ќе го потврди првото место во групата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Мијалков доби казна затвор од 12 години

Сите обвинети се виновни за дејствијата, истакна на денешното изрекување на пресудата во случајот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ. Судот ги донесе следните пресуди: Горан Грујевски ги...
- Advertisement -