fbpx
2 C
Skopje

Вардар покажа кој е европски шампион: Барселона на колена во преполната „Јане Сандански“

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Европски шампион Вардар, денес на домашен терен го растури тимот на Барселона пред полните требини во СЦ „Јане Сандански“ со конечен резултат 27:24 (16:12).

Вардар имаше одлична игра во одбрана која беше клучна за победата. Искусниот голман од редовите на нашиот шампион, Арпад Штербик забележа вкупно 13 одбрани, што беше и дополнителен мотив за играта во напад, каде фантастично функционираа крилата и бековите.

Вардар лошо влезе во натпреварот со што и дозволи на Барселона да поведе со 1:3, но сепак Чупиќ и Шишкарев успеаја да го изедначат резултатот на 4:4, за потоа „црвено-црните“ да започнат со своето уништување на Барселона.

На стартот од вториот дел, двете фантастични интевенции на Штербик му овозможија на Вардар да одлепи и на највисоки плус шест (19:13).

Најдобар стрелец во редовите на Вардар беше Вуко Борозан со шест погодоци, додека веднаш зад него беше Македа со пет, Циндриќ и Дибиров со по четири.

Кај Барселона најефикасен беше Ривера со осум гола и Ентрериос со пет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Костадинов ја запроси девојка си: Нека љубовта трае до последниот атом

Фејсбук статус на Коста Костадинов, Животот ми овозможи да те запознаам, Бога пушти знак да се препознаам себеси и да си го препознаам животот со...

Отидов непоkанета кај мојата ќерка на гости и зажалив неверојатно многу

Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

ТикТок тресење: Млади девојки се снимаат како го тресат задниkoт

Веќе подолго време се поставува прашањето - како влијае ТикТок врз однесувањето на младите ширум светот и дали воопшто родителите се свесни за тоа...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...

Силно полицисkо присуство пред градска болница, имало пуkaњe по што завршиле во болница

Фото: Илустрација веста во продолжение Две лица со повреди биле донесени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“. Како што информира МВР во СВР Скопје било...
- Advertisement -