17 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Василевски: Ако сами не си ги донесеме промените, никој нема да може да ни ги донесе

Во видео интервјуто на Лидер, гостин е извршниот директор на политичкиот институт “КонзервативМК“, Стефан Василевски.

Виктор Орбан е еден од почесните гости на Доналд Трамп, тоа може да не им се допаѓа на екстремните левичари и неолиберални структури, но сепак тој е еден од столбовите на таа конзервативна христијанска Европа. Но не ја заборавајте и Полска која станува се поголем играч на администрацијата на Доналд Трамп.

Ако сами не си ги донесеме промените, никој нема да може да ни ги донесе. Промените кои се случуваат во Европа, ќе влијаат поволно да се направи добра промена и овде. ВМРО-ДПМНЕ е носечки брод во десницата, носител на промените. Кога сте таква партија не може да се насочите кон само една идеологија. Не само што треба да се сврти повеќе кон конзервативизмот, туку и кон класичниот либерализам, а зошто да не и кон национализмот кој јас го поддржувам, вели Стефан Василевски во интервју за „Лидер“.

Целото интервју можете да го погледнете во продолжение.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Страшна вест од Кочани: Едно лице ја загуби битката со корона вирусот

Едно лице од Кочани, ја загуби битката со корона вирусот, потврдуваат за „Слободен Печат“ официјални избори од Општина Кочани односно градоначалникот Николчо Илијев. Веста ја...

Во соседството за карантин се користат мигрантски центри и шатори, во Македонија хотели и пансиони

Освен што се пред сериозен предизвик да го обезбедат јавното здравје дома, државите во оваа светска пандемија на коронавирусот се исправени и со извелкување...

Ако не се реагира на време, Кочани може да биде ново Куманово – истокот пред сериозен тест

Новите шест случаи на лица од Кочани заразени од коронавирусот беа повод градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев да свика итна седница на Општинскиот...

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.