fbpx
-6 C
Skopje

Вечерва започнува нокаут рундата во Лигата на Шампионите

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Со двата осминафинални натпревари ПСЖ – Барселона и Бенфика – Борусија Дортмунд кои ќе се одиграат вечерва, ќе започне нокаут рундата во Лигата на Шампионите.

Благи фавороти во двомечите се Барселона и Борусија Дортмунд, но со сигурно е јасно дека Бенфика и ПСЖ нема да остават ништо на случајноста и ќе се обидат да направат изненадување.

Утрешниот ден исто така носи две мега средби, па Арсенал ќе гостува во Минхен против Баерн, додека бранителот на титулата, тимот на Реал Мадрид ќе ги одмери силите со Наполи.

Веќе следниот вторник на програмата се средбите Манчестер Сити – Монако и Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид. Во среда пак првите натпревари од осминафиналната рунда ќе ги комплетираат Севиља – Лестер и Порто – Јувентус.

Вчера беше презентирана и топката со која ќе се одигра финалето од Лигата на Шампионите кое е закажано за 3. јуни во Кардиф. За изработка на овој модерен дизајн е задолжен „Адидас“, кој уште еднаш ги потврди своите квалитети.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Груевски и Боркица со изјава: Бесрамно се насладуваат на лагите пуштени во јавноста

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не...

Овие се најопасните хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте Секој хороскопски знак си има своја „темна“ страна, сепак, некои знаци од Зодијакот се сметаат за навистина...

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...
- Advertisement -