fbpx
6 C
Skopje

Веќе не морате да го криете лицето: Со две состојки акните и лузните од акни ќе исчезат

АКТУЕЛНО

Лузните од акни и акни на лицето мачат многумина, но сега постои енодтавно решение да се одлободите од нив.

Состојки:

Јаболков оцет

Мед

Измешајте ги состојките и нанесете на лицет. Оставет да отстои 10 минути и потоа исплакнете.

Поради своите антимикробни и антиоксидативни својства, јаболков оцет често се користи како природен дезинфектор. Се разбира, тоа нема да ви помогне да се ослободите од старите лузни целосно, но сигурно ќе ги намалите, така што тие нема да бидат видливи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -