fbpx
24.8 C
Skopje

Веља Невољa зa мaлkу нe добил срцев удар, неговата здравствена состојба не е добра

АКТУЕЛНО

На Вељко Беливук, познат како Веља Невоља, сериозно му се влоши здравствената состојба, па лекарите мораа да интервенираат. Очигледно, тој добил дојава за најновите информации од полицијата и обвинителството, пренесува српски Курир.

Според инсајдерските информации од нивниот војник за специјални задачи, кој решил да зборува, кога и да убиеле некого, Беливук и Миљковиќ, со своите најблиски соработници, организирале прослава, наведува соговорникот на српски Курир и додава:

Уживаа во тортура, злоупотреба и убивање. Сега не им е добро. Ниту него ниту на Миљковиќ. Тие тешко можат да издржат во притвор. А, Беливук вчера беше пред срцев удар. Миљковиќ исто така е болен, особено што му е пронајден и одземен мобилниот телефон. Интересно, но тој имаше најмногу разговори со сопругата. Веројатно, комуникацијата со другите членови на групата течеше преку неа.
Извор: vocentar.com

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -