fbpx
5 C
Skopje

Велес и Македонија се горди на вас: Гемиџиите повторно во акција

АКТУЕЛНО

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници Навивачката Група ГЕМИЏИИ – Велес организираше хуманитарна акција која беше посветена на децата со посебни потреби во Посебното основно училиште “Маца Горгиева Овчарова” – Велес.

Нашиот порив, моралните и етички вредности како општествени личности не натера и оваа година како и минатите години да направиме едни невини ангели но со скршени крилја да се чувствуваат пред се среќно, весело и исполнето во овие убави празнични денови. На секое детенце штитеник во училиштето му беше подарено новогодишно пакетче, за возврат децата ни приредија преубава новогодишна приредба.

Како организирана навивачка група ни останува должност да продолжиме да се грижиме за оние кои е најпотребно. Ние секогаш ќе се трудиме да оставиме вечен белег во градот но и во државата за одговорни и искрени личности на кои хуманоста и човечноста им е пред се. Тоа е нашата обврска!
Среќни и безгрижни празнични денови.

Со почит!
НГ ГЕМИЏИИ ВЕЛЕС

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -