fbpx
11.8 C
Skopje

Величенствена кореографија на навивачите на Марсеј, а падна и нов рекорд

АКТУЕЛНО

Лудница на Велодромеу

Навивачите на Марсеј важат за едни од најогнените во Европа, а својата љубов спрема клубот веќе многу пати ја докажаа.

На вечерашниот натпревар против Ред Бул Салзбург во полуфиналето до Европската лига, срушен е клупски рекорд по посетеност на еден домаќински натпревар. На стадионот имаше точно 62.312 гледачи, што значи дека е исполнет сиот капацитет.

Во очи на почетокот на самиот натпревар, навивачите на Марсеј приредија и спектакуларна кореографија на северната и јужна трибина.

Лудница на Велодромеу

Навивачите на Марсеј важат за едни од најогнените во Европа, а својата љубов спрема клубот веќе многу пати ја докажаа.

На вечерашниот натпревар против Ред Бул Салзбург во полуфиналето до Европската лига, срушен е клупски рекорд по посетеност на еден домаќински натпревар. На стадионот имаше точно 62.312 гледачи, што значи дека е исполнет сиот капацитет.

Во очи на почетокот на самиот натпревар, навивачите на Марсеј приредија и спектакуларна кореографија на северната и јужна трибина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -