fbpx
-4 C
Skopje

Верувајте во ЧУДА, тие се случуваат: БАРСЕЛОНА се врати од мртвите и го елиминираше ПСЖ!

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Тимот на Барселона го испиша најголемото чудо во историјата на модерниот фудбал, откако во осминафиналето од Лигата на Шампионите го елиминираше ПСЖ со вкупни 6:5, иако во првиот натпревар имаше негатива од 4:0.

„Каталонците“ добро го започнаа натпреварот, па по само три минути Луис Суарез погоди за 1:0, а пред полувремето Курзава ја погоди својата мрежа за 2:0 и најава за големи драми за вториот дел.

Продолжи Барселона добро, па Меси од пенал во 50. минута зголеми на 3:0. Сепак, надежите за момент згаснаа откако Кавани во 62. минута погоди за 3:1.

Вистинското чудо се случи во последните минути од средбата, кога Нејмар успеа од слободен удар во 88. минута да зголеми на 4:1. Бразлиецот зголеми и на 5:1 во 91. минута од пенал, а вистинскиот шлаг на тортата го стави Роберто во петтата минута од судиското продолжение.

Во вториот осминафинален натпревар кој се одигра вечерва, Борусија Дортмунд со 4:0 ја победи Бенфика и обезбеди пласман понатаму. Вчера својот прогрес во осумте најдобри го заверија Реал Мадрид и Баерн Минхен.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -