fbpx
6 C
Skopje

Вестбрук броеше до 48 поени во поразот на Оклахома, Кливленд со нов рекорд

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

Кошаркарите Оклахома Сити Тандер синоќе беа поразени на домашен терен од Феникс Санс со 118-111, Расел Вестрбук имаше просечни бројки а само една асистенција му недостигаше за да дојде до „трипл-дабл“, тој натпреварот го заврши со 48 поени,17 скока и 9 асистенции.

Актуелниот НБА шампион Кливленд Кавалирс на гостински терен ја совлада екипата на Атланта Хокс со 130-135 и запиша нов рекорд, постигнувајќи рекордни 25 тројки на еден натпревар, досега на никоја екипа ова не и успеало. Претходниот рекорд го држеа Денвер и Хјустон со по 24 тројки.

Во другите натпревари :

Орландо – Мајами 110-99

Филаделфија- Њу Јорк  105-102

Вашингтон – Торонто 106-114

Милвоки-Л.А. Клиперс 112-101

Далас-Мемфис 104-100

Јута-Бруклин 112-97

Њу Орлеанс-Сан Антонио 98-101

Л.А. Лејкерс-Бостон 95-115

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -